Skip directly to content

Sodelujoči

Pasijonska družina za letošnje uprizoritve je sestavljena. Pri Ribniškem pasijonu 2017 sodeluje okrog 200 ljudi iz različnih župnij širšega Ribniško-kočevskega območja.

Župnije, od koder prihajajo člani letošnje pasijonske družine: Bloke, Dobrepolje, Dolenja vas, Fara Kostel, Kočevje, Ljubljana - Zadobrova, Ljubljana - Žale, Loški Potok, Ribnica, Sodražica, Stara Cerkev, Sveti Gregor, Št. Jurij, Turjak, Velike Lašče.
 

KOORDINATORJI 

vodja projekta: Helena Ilc

koordinatorji in vodje posameznih skupin: Barbara Vogrinec Jesenšek, Gorazd Turk, Helena Ilc, Lea Klun, Mladen Pahović, Nejc Ilc, Petra Ilc, Robert Levstek, Sandra Turk in Stanka Andoljšek

scenaristi: ~ po navdihu Svetega Duha ~ kpl. Bernard Rožman, Franc Debeljak, Mladen Pahović, Nejc Ilc, Nuša Dedo Lale in Rok Osojnik

režiser: Mladen Pahović
tajnica režiserja: Nastja Prelesnik
pomočnika na vajah: Marjana Starc, Nejc Ilc

duhovni vodji: Anton Berčan (župnik) in Bernard Rožman (kaplan)

 

IGRALSKA EKIPA

JEZUS: Franc Debeljak

APOSTOLI: Juda Iškarijot - Timotej Mihelič, Peter - Bojan Kaplan, Janez - Simon Marolt, Bartolomej - Sašo Klun, Simon Kananej - Nik Sinanović, Tomaž - Tadej Marolt, Tadej - Jernej Andromako Šilc, Matej - Matej Levstik, Filip - Rok Osojnik, Jakob mlajši - Jurij Antončič, Andrej - Luka Lušin, Jakob starejši - Stane Zupančič

UČENCI: Ananija - Marko Kos, Agab - Matjaž Rant, Tabita - Tina Pelc / Marija Debeljak, Petrina - Petra Debeljak

NEMA ŽENSKA: Maruša Tanko
SESTRIČNA: Petra Levstik
GOBAVA ŽENSKA: Martina Lovšin
DEČEK: Lan Pahović
DEKLICA: Hana Debeljak
OČE DRUŽINE: Tomaž Rant
OTROCI: Luka Klun, Aljaž Lovšin, Aljaž Tanko, Ana Klun, Katarina Klun
NAPADENA ŽENSKA: Tatjana Levstik
NAPADENI MOŠKI: Jože Kozina
OBSEDENI MOŠKI: Matej Žužek

TEMPELJSKA VOJSKA: Emil Oiclj, Gregor Ulčar, Janez Lovšin, Matej Žužek

KAJFA: Frenk Prelesnik
VELIKI DUHOVNIKI: Jonatan - Boštjan Maležič, Teofil - Ivan Obranovič, Izmael - Daniel Sušnik

PRIČI: Alojz Levstik, Milena Oiclj Sivec

PONCIJ PILAT: Lojze Ilc
PILATOVA ŽENA KLAVDIJA: Ivanka Obranovič

RIMSKA VOJSKA: stotnik - Jože Tanko, Marius - Janez Čampa, Jufus - Dejan Adamič, Longinus - Lojz Lovšin

BARABA: Andrej Pucelj / Borut Levstek

MARIJA: Marija Ilc
MARIJA MAGDALENA: Marta Ilc

VERONIKA: Nuša Dedo Lale / Petra Debeljak
SIMON IZ CIRENE: Ivan Pintar

DESNI RAZBOJNIK: Matej Žužek
LEVI RAZBOJNIK: Alojz Levstik

JOŽEF IZ ARIMATEJE: Andrej Pucelj st.
NIKODEM: Metod Jaklič

MARIJA JAKOBOVA: Simona Lovšin
IVANA: Eva Petek
SALOMA: Nastja Rupar
MLADENIČ (ANGEL): Žiga Rus

UČENEC: Bernard Rožman
KLEOPA: Uroš Mehle
APOSTOL MATIJA: Ivan Pintar

TRGOVEC: Tim Lovšin
KUPEC 1: Franc kos
KUPEC 2: Peter Kaplan
OTROK 1: Miha Oiclj
OTROK 2: Tina Kaplan
RAHABA: Marta Arko

LJUDSTVO: Ana Peterlin, Anica Klun, Darja Jordan, Franc Kos, Franc Lovšin, Ivan Pintar, Ivanka Mohar, Karmen Oražem, Klara Škrlj Debeljak, Klemen Levstik, Marija Debeljak, Marko Kos, Martina Lovšin, Maruša Tanko, Matjaž Rant, Metka Javornik, Miha Maležič, Mihela Drobnič, Milena Oiclj Sivec, Mira Petek, Peter Kaplan, Petra Debeljak, Petra Levstik, Sandra Turk, Saša Pirman, Stanka Lesar, Tatjana Levstik, Tim Lovšin, Tina Pelc, Tomaž Rant, Veronika Tanko, Žiga Rus

OTROCI: Aljaž Čampa, Dora Antončič, Doris Petek, Ema Turk, Filip Debeljak, Hana Debeljak, Iza Debeljak, Jernej Adamič, Jošt Debeljak, Jurij Klun, Lan Pahović, Lara Turk, Liza Gornik, Maks Lovšin, Matej Levstek, Matic Levstek, Neža Gornik, Pavel Klun, Rebeka Vesel, Vid Debeljak, Vita Antončič, Zala Gornik, Žana Petek

 

 

GLASBENIKI

P-ZBOR

Zborovodja: Petra Ilc

Soprani: Ana Knavs, Ana Virant, Andreja Likar, Brigita Bobnar, Judita Turk, Klara Štefanič, Maja Žagar, Masterl Štefanič, Urška Ulčar, Vanda Zadnik

Alti: Klara Oiclj, Kristina Oiclj, Marjana Starc, Martina Rus, Maruša Kljun, Miriam Lavrič, Mirjana Pajnič, Natja Lavrič, Renata Mihelič, Tina Novak

Tenorji: Jernej Klinc, Marjan Kljun, Matias Sušnik, Stane Modic, Uroš Mehle

Basi: Aleš Marolt, Andrej Pucelj, Bine Likar, Jaka Klun, Marko Knavs, Matej Marolt, Robert Zadnik

Solisti:
Matias Sušnik (Sredi noči)
Andrej Jerman (Psalm 59)
Petra Ilc (Brez Njega bilo bi zaman, Z ognjem Duha)

 

P-BAND

klaviature: Maksim Bogdanov
klaviature, zvočni učinki: Žiga Lovšin
bas kitara, harmonika: Nejc Podobnik
kitara: Andrej Jerman
tolkala: Eva Levstek

P-GODALA

Ana Stritar
Anamarija Pelc
Ksenija Abramović Grom
Lara Petrič
Nina Novak
 

SCENSKO-TEHNIČNA EKIPA

Aljaž Levstek, Borut Levstek, Darinka Tanko, France Lesar, Frenk Levstek, Gorazd Turk, Jan Klun, Janez Šega, Jože Kozina, Klemen Obradovec, Lea Klun, Marjan Klun, Marko Obradovec, Miha Tekavčič, Nastja Prelesnik, Robert Levstek, Sandi Vesel, Silvester Turk, Simon Petek, Stanislav Čampa, Tilen Levstek

 

BRANJEVKE

Barbara Vogrinec Jesenšek, Francka Maležič, Irena Andoljšek, Julijana Jesenšek, Lea Klun, Marija Kaplan, Marija Peteh, Sonja Lovšin Čampa, Stanka Andoljšek

 

KOSTUMOGRAFIJA

Garderoberke: Lea Klun, Marta Ilc, Nastja Prelesnik

Šivilje (vse obleke): Andreja Likar, Jožefa Lovšin, Magda Šmalc, Sabina Vučemilović, Slavka Drobnič, Stanka Andoljšek

 

SLUŽBA ZA KOMUNIKACIJO

Gorazd Turk, Judita Turk, Sandra Turk

 

TEHNIČNA EKIPA

maska: Klara Perušek, Saša Lovšin

grafično oblikovanje: Mart, Marta Škrlj Antončič s.p.

fotografija: Matjaž Maležič

kamera: Leo Vučemilović

prevoz scene: Blaž Bojc s.p., Blesk 2 d.o.o., Jernej Andromako Šilc, Slavko Adamič

priprava malice: Bogdan Lavrič, Karmen Turk, Maria Cristina Breznikar Rant, Marija Lavrič

luči in ozvočenje: GAS Aleš Škaper s.p.
asistenti zvoka in luči: Helena Ilc, Nastja Prelesnik, Nejc Ilc, Simona Rigler

tisk: Luart d.o.o.

redarstvo: PGD Sušje (Ribnica)